بازدید دکتر حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از روند اجرایی پتروشیمی در اسلام آباد غرب

بازدید دکتر حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از روند اجرایی پتروشیمی  در اسلام آباد غرب:

حسن عزیزی در سفر به شهرستان اسلام آبادغرب از روند اجرای طرح توسعه ای نفت و گاز استان بازدید و در جریان عملیات بتن ریزی مخازن ٧۵ هزار متر مکعبی طرح GTPP (پتروشیمی اسلام آباد غرب) قرار گرفت.

◇ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در گفتگو با مدیر عامل این مجموعه به عنوان پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه، اظهار نمود: پتروشیمی اسلام آباد یکی از پروژه‌های مهم و اشتغال زای استان است و همواره جزء مطالبات اصلی مردم و مسئولین شهرستان اسلام آباد غرب بود‌ه است.

◇ حسن عزیزی ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی و جهادی مدیر عامل و کارکنان مجموعه پتروشیمی اسلام آباد غرب، ادامه داد: خوشبختانه از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است و مطابق برنامه در حال ساخت و ساز می باشد.

مهندس پلاسعیدی مدیر عامل پتروشیمی اسلام آباد غرب در این دیدار و گفتگو، با اشاره به اینکه در این مجتمع در حال حاضر ۲۰۰ کارگر مشغول فعالیت هستند، گفت: ۹۰ درصد نیروهای استخدامی در این مجتمع از نیروهای بومی منطقه هستند.

◇ مدیر عامل پترو شیمی اسلام آباد غرب در ادامه این گفتگو ضمن ارائه گزارشی از روند عملیات اجرایی ساخت پروژه گفت: تولید فاز اول پتروشیمی به محصول بسیار ارزشمند پروپیلن اختصاص دارد و تاکنون دو سرمایه‌گذار برای راه اندازی واحدهای پایین دست این مجموعه، مراجعه کرده‌اند.

◇ پلاسعیدی از پیگیری اجرای فاز دوم پروژه پتروشیمی و راه اندازی آن خبر داد و گفت: فاز دوم به تولید پلی پروپیلن اختصاص دارد که از ارزش افزوده بسیار بیشتری برخوردار است و در پایین دست آن نیز پروژه های با ظرفیت اشتغال زایی بسیار بالایی شکل خواهد گرفت‌.

◇ پتروشیمی اسلام آباد غرب دومین طرح بزرگ در دست اجرای شهرستان است که بعد از سال ها تلاش مسوولان به مرحله اجرا رسیده که با حضور استاندار کرمانشاه عملیات بتن ریزی مخازن ٧۵ هزار متر مکعبی آن آغاز شد.

◇ برای راه اندازی این پروژه ۵۴۵ میلیون دلاری برآورد شده است و تا حالا یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در پروژه هزینه و بسیاری از قطعات نیز خریداری شده است.  

◇ این پروژه نقطه عطفی در صنعت نفت و گاز در استان کرمانشاه است و به عنوان یک پروژه توسعه ای بسیار بزرگ ثمرات بسیار خوبی برای اسلام آباد غرب و منطقه خواهد داشت.

◇  قابل ذکر است: عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام آبادغرب در بهمن ماه سال ١٣٩٩ به عنوان نخستین طرح تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی در کشور آغاز شد و یکی از ۱۵ پروژه طرح توسعه ای ۷۳ هزار میلیارد تومانی نفت و گاز استان کرمانشاه است.

1400/07/19

دیدگاهتان را بنویسید