بازدید سردار مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور از پتروشیمی اسلام آباد غرب:

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی اسلام آباد غرب ، سردار مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور بهمراه جناب آقای حیدری فرماندارشهرستان اسلام آباد غرب ، سرهنگ سلطانقلی فرمانده سپاه پاسداران اسلام آباد غرب و دکتر قربانی معاون مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه وهیئت همراه در دیدار با مهندس پلاسعیدی مدیر عامل پتروشیمی اسلام آباد غرب ، الزامات پدافند غیر عامل در طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب را مورد بررسی قرار دادند .
در این جلسه که آقای دکتر ملکشاهی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی زاگرس هم حضور داشتند ملاحظات پدافند غیر عامل ، حفاظت فیزیکی ، تهدیدات و زیر ساختها مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
مدیر عامل پتروشیمی اسلام آباد غرب ، آخرین وضعیت اجرایی طرح و اهمیت طرح بومی وملی دانش بنیان GTPP و مزایای آن از جمله تکمیل زنجیره ارزش را تشریح نمودند و گزارشی از اقدامات انجام شده در طرح جهت مواجه با تهدیدات را ارائه نمودند .
سردار مطیعی نیز ضمن مثبت ارزیابی نمودن اقدامات انجام شده بر ارتقای سطح حفاظت فیزیکی و آمادگی حراست پتروشیمی اسلام آباد غرب جهت مقابله با تهدیدات با هماهنگی فرمانداری وسپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید نمودند .

1400/06/23

 

بازدید ویژه امام جمعه محترم اسلام آباد غرب از روند کاری پتروشیمی شهرستان:

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی 

🔷 روز دوشنبه  امام جمعه محترم اسلام آباد غرب با جمعی از همراهان خود با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و پرسنل پتروشیمی اسلام آبادغرب جهت اطلاع از روند کاری روبه رشد این منطقه و پتروشیمی شهرستان، دیدار کردند.


در این دیدار توضیحات جامع و کاملی در خصوص فعالیتها،اهداف و راهبردهای این منطقه ارائه و همچنین آخرین وضعیت پیشرفت طرح مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت تا مشکلات و موانع طرح مورد شناسایی و حل شود.

🔺 ایشان خاطر نشان کرد که این طرح  یک اقدام بسیار مهم برای اشتغال پایدار در میان استان های غرب کشور به شمار می رود ودر صورت تکمیل زنجیره ارزش در سال های آتی شاهد ایجاد اشتغال های زیادی در استان کرمانشاه خواهیم بود که  از تمام توان و ظرفیت خود برای تحقق شعار سال ( تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) به نحو احسن استفاده خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در مورد روند کاری پتروشیمی اسلام آباد غرب افزود:

این طرح به‌عنوان افتخاری ملی و برای نخستین‌بار در صنعت پتروشیمی با به‌کارگیری دانش فنی ایرانی اجرا می‌شود و قرار است برای نخستین‌بار در صنعت پتروشیمی کشور ، محصول ارزشمند پروپیلن تولید شود که توسعه زنجیره آن به‌شدت مورد نیاز صنایع تکمیلی است.

طرح GTPP اسلام‌آباد غرب همسو با تکمیل زنجیره ارزش، در زمینی به ‌مساحت ۵۴ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با دانش‌فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می‌شود که برای ۳۵۰۰نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در دوران ساخت اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

1400/06/15

تاکید بهزاد محمدی بر لزوم شتاب در ساخت طرح ملی و راهبردی پتروشیمی اسلام آباد غرب

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن بازدید از طرح راهبردی GTPP پتروشیمی اسلام آباد غرب اعلام کرد: پیشرفت این طرح در حوزه های مهندسی . کالا و عملیات اجرایی تا شهریور امسال به 5 درصد رسیده و طی ماه های آتی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه بازدید های دوره ای خود، امروز یکشنبه (14 شهریور ماه) از طرح ملی پتروشیمی اسلام آباد غرب بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این طرح قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره بازدید امروز، گفت: این طرح بعنوان یک افتخار ملی و برای اولین بار در صنعت پتروشیمی با بکارگیری دانش فنی ایرانی اجرا می شود و قرار است برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی کشور از متانول ، محصول ارزشمند پروپیلن تولید شود که توسعه زنجیره آن به شدت مورد نیاز صنایع تکمیلی است.

وی گفت: این طرح در بخش EPC حدود 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و طبق برنامه باید در سال 1403 به بهره برداری برسد و برای رسیدن به این هدف باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرد و به سمت افزایش ظرفیت تولید پروپیلن در کشور گام برداشت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: از ماه آتی ساخت ساختمان های صنعتی، مخازن و پایپرک ها آغاز می شود و با دریافت تدریجی اقلام پروژه ، شتاب خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی، عملیات اجرایی احداث طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب به عنوان نخستین طرح تولید پلی‌پروپیلن از گازطبیعی در کشور با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن ‌پروپیلن با فرمان معاون اول رئیس جمهوری 18 بهمن ماه سال 1399آغاز شد.

طرح ۵۴۵ میلیون دلاری GTPP اسلام‌آباد غرب در راستای تکمیل زنجیره ارزش، در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می‌شود که برای ۳۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در دوران ساخت اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

1400/06/14

بهره‌برداری از 6 طرح پتروشیمی تا پایان 1400:

به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی دیروز (سه‌شنبه، ۲۹ تیرماه) در حاشیه بازدید از طرح اسلام‌آباد غرب و مجتمع اوره و آمونیاک کرمانشاه اظهار کرد: پارسال ۱۷ طرح پتروشیمی به بهره‌برداری رسید و از تعداد ۱۱ طرح باقیمانده از سبد جهش دوم صنعت پتروشیمی، ۶ طرح در سال جاری و پنج طرح در نیمه نخست سال آینده وارد مدار تولید می‌شوند.

وی افزود: ۳۹ طرح فعال نیز در سبد طرح‌های جهش سوم قرار دارند که تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسند و با بهره‌برداری از آنها ظرفیت تولید به ۱۳۷ میلیون تن خواهد رسید و درآمدهای صنعت پتروشیمی به ۳۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه درآمد صنعت پتروشیمی پارسال ۱۵ میلیارد دلار بوده است، گفت: امسال این رقم به حدود ۲۱ میلیارد دلار می‌رسد و تا سال ۱۴۰۴ درآمد این صنعت به ۳۵ میلیارد دلار می‌رسد.

محمدی تصریح کرد: با تعریف سه بخش توسعه‌ای و تعریف ۴۶ طرح یعنی طرح‌های پیشران، راهبردی و خوراک ترکیبی که تعدادی از طرح‌ها در حال اعطای مجوز و یا تخصیص زمین هستند، در سال ۱۴۰۶ ظرفیت تولید به ۱۶۰ میلیون تن و درآمد به ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد.

پیگیری مستمر برای شتاب در ساخت طرح اسلام‌آباد غرب

وی ادامه داد: پس از خصوصی‌سازی طرح اسلام‌آباد غرب نخستین پروژه‌ای است که از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با دانش فنی ایرانی اجرا می‌شود و توسعه می‌یابد و امید است که با پیگیری‌های مستمر در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد و تولید پروپیلن از گاز طبیعی برای نخستین بار در کشور محقق شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: این طرح برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی اهمیتی ویژه‌ دارد و با دانش فنی ایرانی و کاتالیست‌های داخلی گاز را به متانول، متانول را پروپیلن و در نهایت پروپیلن را به پلی‌پروپیلن تبدیل می‌کند.

محمدی با اشاره به اینکه عملیات بتون‌ریزی و سیویل این طرح و ساخت مخازن در شهریورماه آغاز می‌شود، گفت: برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی «زمان و برنامه» از اهمیت بالایی برخوردار است و در نشست امروز همانند نشست‌های پیشین برنامه کلان طرح و همچنین هدف‌گذاری روند فعالیت‌ها در ماه‌های آینده بررسی شد؛ نظارت و پیگیری بر روند اجرای این طرح با جدیت دنبال می‌شود.

وی طرح توسعه صنایع پتروشیمی کرمانشاه را یکی از طرح‌های جهش سوم صنعت برشمرد و اظهار کرد: این طرح بیش از ۴۵ درصد پیشرفت دارد و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده روند ساخت آن شتاب گرفته است.

1400/04/29